Nauka Jazdy Na Jezdni #3

W trzecim odcinku Nauki Jazdy Na Jezdni, w związku z tym, że robi się coraz cieplej poruszymy temat rowerzystów.Tak więc…

na_jezdni_L3

Z powyższego obrazka wynika, iż jeśli kierując swoim pojazdem, będziemy przejeżdżać przez drogę dla rowerów wyznaczoną poza obrębem jezdni, przecinając ją, obowiązkowo powinniśmy zatrzymać się w celu ustąpienia pierwszeństwa rowerzyście, jeżeli ten zbliża się bądź ma zamiar przejechać, przez odcinek przecinany przez nasz pojazd.

A teraz przykładowo..

Jedziecie sobie spokojnie prostą drogą, wzdłuż której tuż za pasem zieleni umiejscowiona jest ścieżka rowerowa. Prosta droga w pewnym momencie zamienia się w skrzyżowanie przecinające wyżej wspomnianą ścieżkę. Na skrzyżowaniu tym nie ma świateł, obowiązują jedynie znaki drogowe. Jeżeli planujecie skręcić na tym skrzyżowaniu, tak że będziecie swoim ruchem przecinać ścieżkę to w pierwszej kolejności zatrzymajcie się tuż przed ścieżką aby upewnić się, że na pewno żaden rower po niej nie jedzie! Rowery mają pierwszeństwo! A poza tym lubią pojawiać się znikąd.. Tak więc aby oszczędzić kłopotu i sobie i innym bądźcie ostrożni!

I pamiętajcie też, że podobnie sprawa wygląda w kwestii wjeżdżania na posesję, do której podjazd przecinany jest przez ścieżkę rowerową!

A tymczasem… Do zobaczenia na jezdni!

Podziel się tym postem!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Dodaj komentarz