Kalkulator przebiegu – jak przeliczyć mile na kilometry ( oraz km na mi )

Rynek samochodów już jakiś czas temu ewoluował z lokalnego w globalny. Auta sprowadzamy z najróżniejszych zakątków świata. Większość z nich przebieg zapisuje w kilometrach. Niektóre robią to jednak w milach. O ile w większości nowych aut z cyfrowymi licznikami przeliczanie przebiegu możliwe jest z poziomu ustawień, to w starszych modelach nie jest to już jednak taka prosta sprawa. Przychodzę więc z pomocą – prostym kalkulatorem, który pozwoli w błyskawiczny sposób przeliczyć mile na kilometry oraz kilometry na mile.

Zacznijmy od jednostek

Mila – a zasadniczo mila lądowa. Jednostka odległości używana w krajach anglosaskich. Mile jako jednostki wyrażające przebieg pojazdu stosowane są między innymi w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Mile oznaczane są symbolem „mi”.

Kilometr – jednostka długości z metrycznego systemu miar. Używana powszechnie w większości krajów do pomiaru przebiegu pojazdów. Symbolicznie wyrażana jako „km”.

1 mi w przybliżeniu to 1,609 km czyli 1 kilometr i 609 metrów.

1 km odpowiada około 0,621 mili.

Kalkulacja jest więc prosta. Wystarczy bazową liczbę przemnożyć przez wybrany współczynnik i gotowe. Jeśli jednak jesteś już na tej stronie to nie musisz wyciągać kalkulatora. Wystarczy, że odpowiednio wypełnisz poniższy formularz.

Kalkulator przebiegu

Podaj przebieg w:Jak to działa? Wybierz jednostki, w których podany jest przebieg, następnie podaj jego wartość. Aby kalkulator wyświetlił przebieg w innych jednostkach kliknij „Przelicz”.

Przelicznik przebiegu znajdziesz również pod adresem:

www.najezdni.pl/konwerter-przebiegu

Podziel się tym postem!
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print